piątek, 9 grudnia 2011

Ofiary poznańskiego psychiatry

Byli pacjenci poznańskiego psychiatry pozwali go do sądu. Twierdzą, że jako sądowy biegły skrzywdził wiele osób, kierując około 200 zdrowych ludzi na badania w zakładach psychiatrycznych.


Byli pacjenci poznańskiego psychiatry pozwali go do sądu. Twierdzą, że jako sądowy  biegły skrzywdził wiele osób, kierując około 200 zdrowych ludzi na badania w zakładach  psychiatrycznych. Teraz sprawie przygląda się prokuratura.

Wczoraj poznański sąd rozpatrywał sprawę wytoczoną medykowi przez ofiarę jego lekarskiej praktyki i odroczył ją do 6 czerwca.
– To moja pierwsza, ale nie ostatnia, sprawa przeciwko dr Włodzimierzowi C., któremu zarzucam popełnienie przestępstwa przeciwko moje osobie – relacjonuje Wiesław Nowicki, niedoszły pacjent oddziału psychiatrycznego, który dzięki prywatnej walce z biegłymi, uniknął przymusowego badania.
– Ja nie zostałam pacjentem psychiatrii, bo pomogła mi interwencja mediów i posłów, prokuratora krajowego, Fundacji Helsińskiej – wylicza Renata Ramos, która przeszła piekło, żeby uniknąć kaftana bezpieczeństwa.


Opinia z kolana

Według relacji Wiesława Nowickiego przebieg spotkania z psychiatrą nie miał nic wspólnego z badaniem: – Rozmawialiśmy około 30 min., podczas których opowiedziałem mu swój życiorys. Po miesiącu dostałem jego opinię z wnioskiem o umieszczenie mnie w zakładzie psychiatrycznym!
Pacjent twierdzi, że lekarz podał nieprawdziwe fakty, które nie padły w trakcie wywiadu. Psychiatra napisał m.in., że W. Nowicki przechorował zapalenie opon mózgowych: – To fałsz! - twierdzi Nowicki. Odrzuca też podejrzenie o uzależnienie i sugestię jakoby miewał urojenia: – Badanie nagrałem i dałem do przesłuchania prof. Jerzemu Pobochowi, szefowi Polskiego Stowarzyszenia Psychiatrów Sądowych. Niezależny specjalista potwierdził podejrzenia poznaniaka.

Walka do skutku

– Nie satysfakcjonuje nas odsunięcie doktora C. od opiniowania dla sądów – mówi dwójka naszych rozmówców. To samo zdanie powtarza Alicja Grynia, kobieta przez dwa tygodnie przywiązana kaftanem do psychiatrycznego łóżka. Ona również opuściła psychiatrię ze świadectwem pełnej poczytalności: – C. powinien ponieść konsekwencje za krzywdę, jaką wyrządził 200 osobom – mówi R. Ramos.

Nieformalna grupa skupiająca ofiary psychiatry zapowiada manifestacje pod ministerstwem sprawiedliwości i szukanie pomocy w Strasburgu.
,,Pacjenci” doktora C. dotarli już do Fundacji Helsińskiej, Trybunału Konstytucyjnego, Prokuratury Krajowej. Ta ostatnia zwróciła się z prośbą do Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu, aby bliżej przyjrzała się tym sprawom. Ustalono, że od 2001 r. niektóre prokuratury korzystały z usług doktora setki razy, w terenie było tych przypadków mniej. Wytypowano kilkanaście spraw, które będą zbadane dokładniej.
– My nie możemy badać opinii. Mogą to robić tylko biegli. Zbadamy za to czy w tych przypadkach rzeczywiście zachodziły przesłanki do zasięgania opinii biegłego psychiatry – informuje Paweł Jasiewicz z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu. Sam Włodzimierz C. nie chce komentować sprawy.


Artykuł pochodzi ze strony: http://poznan.naszemiasto.pl/


Wydrukuj i / lub i ściągnij na dysk cały artykuł: Kliknij  lub: Drukuj post!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga. Od lutego 2013 roku komentarze mogą ukazywać się ze znacznym opóźnieniem

Możesz użyć następujących atrybutów HTML:

Tekst pogrubiony: <b>twój tekst... </b>
Tekst pochylony: <i>twój tekst...</i>
Odnośnik (Link): <a href="adres strony">widoczna nazwa</a>
Adres e-mail: <a href="mailto:wstaw adres e-mail">nazwa</a>

Zaprzyjaźnione strony:

Wolne Media - Toplistaopsychiatrii.pl

Najlepsze Blogi Katalog Stron Katalog Stron Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe Katalog stron katalog stron katalog.budzyk


Jeśli zgadzasz się z przesłaniem i tematyką tej strony, jesteś ofiarą psychiatrów, lub nie są Ci obce problemy ludzi borykających się z przymusem psychiatrycznym, dyskredytacją, nadużyciami, pomóż w promocji tej strony: skopiuj kod poniżej i wklej go na swoją stronę lub fora. Z góry serdeczne dziękuję.

anty-psychiatria.blogspot.com

http://anty-psychiatria.blogspot.com/

Skopiuj pasek mikro kodu (Html): <a href="http://anty-psychiatria.blogspot.com/" target="_blank"><img src="https://lh6.googleusercontent.com/-1eA28V8ltEM/TwW2Is3KwvI/AAAAAAAABS0/9IZD4Guzh9Q/s154/anty-psychiatria.blogspot.com.jpg" alt="anty-psychiatria.blogspot.com" /><p style="font-family:Times new roman; font-size:10px;">http://anty-psychiatria.blogspot.com/</p></a>

lub kod zwykły link: <a href="http://anty-psychiatria.blogspot.com/" target="_blank">http://anty-psychiatria.blogspot.com/</a>

KOD QR - ZESKANUJ STRONĘ I PRZEKAŻ DALEJ

Etykiety bloga: