poniedziałek, 26 grudnia 2011

Próba zdyskredytowania znanego psychologa przez psychiatrów. Konsylium 24

Wiosną 2000 roku na polskim rynku wydawniczym pojawiła się książka znanego psychologa , psychoterapeuty Jarosława Stukana „Toksyczna psychologia i psychiatria depresja a samobójstwo. Cały wywiad znajdziesz tu.

To jak psychiatrzy zareagowali próbując wszelkimi dostępnymi środkami zdyskredytować znanego psychologa,  przedstawia on na swoim facebooku: Oto fragment z konsylium 24, wypowiedzi jednego z psychiatrów:


" Tekst z portalu dla lekarzy konsylium24, jednego z psychiatrów, odnoszący się do książki - Toksyczna psychologia i psychiatria: depresja a samobójstwo.

- Przykre, ze ten pan pracuje klinicznie. Ale trudno go o to winić, pieniądz nie śmierdzi. Winić należy raczej środowisko lekarskie, że dopuszcza do takich sytuacji. Dopóki polscy psychiatrzy nie zaczną reagować na takich oszołomów psychologów-pseudoterapeutow i dopóki polscy psychiatrzy nie wymuszą regulacji zawodu psychoterapeuty, znachorzy będą się panoszyć. W opisanym przypadku: myślę, że wystarczyłoby, gdyby do księgarni medbook wpłynął protest ponad 100.000 lekarzy, podobnie, a wycofano by wspomnianą książkę. Gdyby Poradnia Zdrowia Psychicznego w Krapkowicach otrzymała listy od polskich psychiatrów zawierające sprzeciw przeciwko zatrudnieniu pana Jarosława Stukana, pewnie by go zwolniono."

- "Pozwolę więc sobie tez skomentować i napiszę, że psychoterapia to sensu stricto pomoc psychologiczna. Jak się środowisko psychologów w końcu nie otrząśnie i pozwoli położyć łapę na swoim zawodzie psychiatrii, to już naprawdę będzie bardzo bolesny upadek intelektualny, a konsekwencje w zmedykalizowanym świecie fatalne. Psychiatryzacja kultury to już nie jest żaden szaszowski mit. "


Jest to znany nam od lat  sposób dyskredytacji wszystkich próbujących wyjść poza skostniałe i nieaktualne już tezy z dziedziny psychiatrii i psychologii. Polecam również ciekawą książkę ukazującą ten problem nauki  na przestrzeni historycznej. Luc Burgin - Błędy nauki ;)

Jarosław Stukan ;


Ukończył psychologię kliniczną i sądową na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W kolejnych latach szkolił się w psychoterapii psychodynamicznej (nowoczesna psychoanaliza).  Ukończył ponadto kilkadziesiąt innych szkoleń z zakresu diagnozy i pomocy psychologicznej i studia podyplomowe z zakresu seksuologii. Kontynuuje naukę seksuologii klinicznej. Pracuje nad  doktoratem z zakresu suicydologii. Pracował w wielu instytucjach niosących pomoc: w poradni  dziecięcej, w kilku poradniach zdrowia psychicznego dla dorosłych (Krapkowice NZOZ i ZOZ, Zawadzkie NZOZ - szpital miejski), w ośrodku interwencji kryzysowej (Opole) oraz wielu innych  placówkach 


Sporadycznie występuje w charakterze biegłego sądowego. W swojej pracy klinicznej wyspecjalizował sie w niesieniu pomocy osobom, które utraciły chęć życia. Wydał dotąd 6 książek. We wszystkich skupia si ę na przewidywaniu i zapobieganiu samobójstw oraz morderstw. Jest twórcą wielu nowych pojęć, które pozwalają lepiej zrozumieć poruszane przez niego zagadnienia. Należ ą do nich m.in.: pseudosamobójstwo, syndrom premorderczy, sadyzm czysty i inne. Pozycja "Toksyczna psychologia i psychiatria: depresja a samobójstwo" jest obecnie przekładana na język niemiecki.

2 komentarze:

  1. Proszę o kontakt do tego doktora. Psychiatra omal mnie nie zamordował psychotropami. Katował mnie nimi 6 tygodni rekami pielęgniarek a nawet mnie nie widział.
    Maja

    OdpowiedzUsuń

Uwaga. Od lutego 2013 roku komentarze mogą ukazywać się ze znacznym opóźnieniem

Możesz użyć następujących atrybutów HTML:

Tekst pogrubiony: <b>twój tekst... </b>
Tekst pochylony: <i>twój tekst...</i>
Odnośnik (Link): <a href="adres strony">widoczna nazwa</a>
Adres e-mail: <a href="mailto:wstaw adres e-mail">nazwa</a>

Zaprzyjaźnione strony:

Wolne Media - Toplistaopsychiatrii.pl

Najlepsze Blogi Katalog Stron Katalog Stron Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe Katalog stron katalog stron katalog.budzyk


Jeśli zgadzasz się z przesłaniem i tematyką tej strony, jesteś ofiarą psychiatrów, lub nie są Ci obce problemy ludzi borykających się z przymusem psychiatrycznym, dyskredytacją, nadużyciami, pomóż w promocji tej strony: skopiuj kod poniżej i wklej go na swoją stronę lub fora. Z góry serdeczne dziękuję.

anty-psychiatria.blogspot.com

http://anty-psychiatria.blogspot.com/

Skopiuj pasek mikro kodu (Html): <a href="http://anty-psychiatria.blogspot.com/" target="_blank"><img src="https://lh6.googleusercontent.com/-1eA28V8ltEM/TwW2Is3KwvI/AAAAAAAABS0/9IZD4Guzh9Q/s154/anty-psychiatria.blogspot.com.jpg" alt="anty-psychiatria.blogspot.com" /><p style="font-family:Times new roman; font-size:10px;">http://anty-psychiatria.blogspot.com/</p></a>

lub kod zwykły link: <a href="http://anty-psychiatria.blogspot.com/" target="_blank">http://anty-psychiatria.blogspot.com/</a>

KOD QR - ZESKANUJ STRONĘ I PRZEKAŻ DALEJ

Etykiety bloga: