wtorek, 23 października 2012

ACTA wraca pod inną nazwą?

Czekają nas nowe ACTA? Są już protesty

Organizacje broniące prywatności i wolności internetu wzywają rząd, by sprzeciwił się kanadyjsko-unijnej umowie stworzonej na wzór ACTA. "Są w niej zapisy, które kontynuują represyjną politykę egzekwowania praw autorskich" - piszą w liście do premiera Donalda Tuska.

Fundacje Panoptykon i Nowoczesna Polska, Centrum Cyfrowe Polska i Internet Society Poland alarmują, że w atmosferze tajemnicy powstaje kolejny projekt międzynarodowej umowy handlowej, która - wprowadzając sankcje karne za naruszanie praw autorskich - uderza w prawa obywatelskie.

Umowa ACTA, odrzucona w lipcu przez Parlament Europejski po bezprecedensowej, rozpoczętej w Polsce fali ulicznych protestów internautów, dotyczyła Unii z jednej strony oraz USA, Kanady, Japonii, Australii, Meksyku, Maroka, Nowej Zelandii, Korei Południowej i Singapuru z drugiej. 


Czytaj całość: http://wyborcza.pl/

Zobacz też: 

CETA będzie jak ACTA? Polski rząd wezwany do podjęcia działań

1 komentarz:

  1. Jak narazie gdyby nie ten cholerny internet to nikt by nic nie wiedział i nie mógł się zrzeszyć.Z internetem jest o wiele łatwiej.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga. Od lutego 2013 roku komentarze mogą ukazywać się ze znacznym opóźnieniem

Możesz użyć następujących atrybutów HTML:

Tekst pogrubiony: <b>twój tekst... </b>
Tekst pochylony: <i>twój tekst...</i>
Odnośnik (Link): <a href="adres strony">widoczna nazwa</a>
Adres e-mail: <a href="mailto:wstaw adres e-mail">nazwa</a>

Zaprzyjaźnione strony:

Wolne Media - Toplistaopsychiatrii.pl

Najlepsze Blogi Katalog Stron Katalog Stron Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe Katalog stron katalog stron katalog.budzyk


Jeśli zgadzasz się z przesłaniem i tematyką tej strony, jesteś ofiarą psychiatrów, lub nie są Ci obce problemy ludzi borykających się z przymusem psychiatrycznym, dyskredytacją, nadużyciami, pomóż w promocji tej strony: skopiuj kod poniżej i wklej go na swoją stronę lub fora. Z góry serdeczne dziękuję.

anty-psychiatria.blogspot.com

http://anty-psychiatria.blogspot.com/

Skopiuj pasek mikro kodu (Html): <a href="http://anty-psychiatria.blogspot.com/" target="_blank"><img src="https://lh6.googleusercontent.com/-1eA28V8ltEM/TwW2Is3KwvI/AAAAAAAABS0/9IZD4Guzh9Q/s154/anty-psychiatria.blogspot.com.jpg" alt="anty-psychiatria.blogspot.com" /><p style="font-family:Times new roman; font-size:10px;">http://anty-psychiatria.blogspot.com/</p></a>

lub kod zwykły link: <a href="http://anty-psychiatria.blogspot.com/" target="_blank">http://anty-psychiatria.blogspot.com/</a>

KOD QR - ZESKANUJ STRONĘ I PRZEKAŻ DALEJ

Etykiety bloga: