Łączna liczba wyświetleń

Witam serdecznie na moim blogu

Opis Bloga ( UWAGA! Jeśli nie widzisz grafiki opisu i innych, skorzystaj z przeglądarek - Mozilla Firefox, Google Chrome
Ostatnie komentarzePolecane StronyEtykiety Bloga

Polub nas na Facebooku

piątek, 21 czerwca 2013

U psychiatry - komedyjka

Współczesna psychiatria - czyli komu bije w dekiel....

 
OSOBY:
 1. Psychiatra
 2. Pacjent.

Zamiast charakterystyki osób powiedzmy, że gdyby Psychiatra nie był ubrany w biały fartuch, to obserwując zachowanie obu panów, postronny obserwator pomyślałby, że Psychiatrą jest Pacjent, zaś wymagającym leczenia Pacjentem jest Psychiatra.

Miejsce Akcji:

Gabinet lekarski. Przy stoliku siedzą Psychiatra i Pacjent. Trwa wywiad prowadzony przez Psychiatrę, którego celem jest postawienie diagnozy co też dolega Pacjentowi

AKCJA: (kurtyna w górę)

Psychiatra:

- Co też szanownemu panu dolega? Głosy pan słyszy, duchy pana nawiedzają? Czy też może jakaś inna szajba panu odbiła? (wybucha śmiechem, rzuca jakimś papierem w Pacjenta)

Pacjent: (lekko przestraszony zachowaniem Psychiatry)

- Głosy słyszę panie doktorze...

Psychiatra:

- A mógłby pan te głosy jakoś scharakteryzować? Jakie te głosy są? To ważne! Chodzi o to żebym panu właściwe leki przepisał!

Pacjent:

- Te głosy są takie... (myśli...)... głuche i puste.

Psychiatra:

- Ale bardziej głuche czy bardziej puste? To bardzo ważne, żeby właściwe leki dobrać...

Pacjent:

- Powiedziałbym, że bardziej są... puste, takie beczkowate!

Psychiatra:

- A to są głosy męskie czy żeńskie?

Pacjent:

- To mi trudno powiedzieć, gdyż tak jak mówiłem głosy są takie "beczkowate", wie pan, tak jakby pan doktor mówił do pustej beczki, pogłos taki się robi i trudno dociec kto to mówi... ale chyba to mówi kobieta.

Psychiatra:

- Kobieta? A po czym szanowny pan tak wnioskuje?

Pacjent:

- No bo najsampierw do mnie mówiła, a później złapała mnie za... no wie doktor... za przyrodzenie... No to chyba to była kobieta, bo chłop by się do mnie nie dobierał.

Psychiatra:

- Na miejscu tej kobiety też bym się do pana nie dobierał (wybucha śmiechem)... to żaden argument. Ale już co nieco wiemy (wpisuje w karcie choroby: rozpoznanie - schizofrenia).

- No i co było dalej? Ten właściciel ręki (na razie załóżmy, że to była kobieta), posunął się dalej? No wie pan, seksualnie pana molestował? Proszę sobie dobrze przypomnieć, to ważne dla dobrania właściwego lekarstwa!

Pacjent:

- Zasadniczo to tak dobrze już nie pamiętam, ale chyba mnie ta ręka zaczęła tarmosić za... no wie doktor... za fiuta.

Psychiatra: (zadowolony, coś notuje)

- Bardzo dobrze, bardzo dobrze, co za ciekawy przypadek... proszę dalej, proszę opowiadać i się nie krępować.

Pacjent:

- Ale ja już nie ma co opowiadać, bo się obudziłem, głosy ucichły... ale zaraz, zaraz... coś sobie przypomniałem... ta ręka co to mnie za fiuta wytarmosiła, była wystrojona w taki pierścień, tak pamiętam... w pierścień z czerwonym oczkiem... bo jak kołdrę odrzuciłem to wyraźnie to widziałem... o kurwa... toż to moja żona taki pierścionek nosi i często na noc nie zdejmuje. Tak, to ona mnie za fiuta wytarmosiła, a wcześniej coś przez sen mamrotała... ja pierdolę... a ja sobie pomyślałem, że mi szajba odbiła i do pana doktora przybiegłem!

A to żonie przez sen ochota na seks przyszła i zaczęła się do mnie dobierać...

Psychiatra:

- Ale w karcie mam wpisane, że pan nie ma żony, wdowcem pan jesteś!

Pacjent:

- Jezus, Maria, nieboszczka żona zza światów przybyła, żeby mnie za fiuta wytarmosić... źle ze mną, co pan o tym sądzi panie doktorze?

Psychiatra:

- Dobrze nie jest: najpierw te głosy, a teraz jeszcze dodatkowo duchy pana nawiedzają.... trzeba będzie hospitalizować, nie ma rady!

Pacjent:

- A czy ja mówiłem, że nie mam żony? Bo wydaje mi się, że mam... albo się pomyliłem albo zapomniałem.... czyli to nie żona... no to się poddaję... a już się ucieszyłem, że to żona i że mi szajba nie odbiła! A tu taka niespodzianka: szajba mi odbiła! Da pan doktor jakieś leki, bo do wariatkowa to bym nie chciał? Nic żonie o chorobie nie powiem, to znaczy... przecież nie mam żony... to tym bardziej nie będę miał komu powiedzieć!

Psychiatra: (szuka w szufladzie recept, znalazł)

- Jak pan się nazywasz? Muszę wpisać do recepty!

Pacjent:

- Malinowski.

Psychiatra:

- Jak to Malinowski, jak na karcie pisze Goryszewski? Cholera jasna, karty pomyliłem, pana jest tutaj... (czyta właściwą kartę...) faktycznie masz pan żonę... a to całkowicie zmienia diagnozę... wpisałem panu schizofrenię, a to tylko demencja starcza... cholera jasna: tylko demencja starcza... ile pan masz lat?

Pacjent:

- 86 panie doktorze, ale pewny nie jestem.

Psychiatra: (wypisuje receptę, podaje pacjentowi)

- Brać dwie tabletki rano, na czczo! Zapamięta pan?

Pacjent:

- Zapamiętam, co bym miał nie zapamiętać, przecież o żonie pamiętałem (bierze receptę i wychodzi z gabinetu).

Psychiatra: (sam do siebie)

- A taki się ciekawy przypadek zapowiadał, a to tylko demencja starcza... pechowo mi się dzisiaj dzień zaczyna! Otwiera gazetę czyta...

KURTYNA

PS. Inspiracją do napisania powyższej komedyjki był eksperyment amerykańskiego psychiatry Rosenhana, który skompromitował i ośmieszył tak zwaną "oficjalną" psychiatrię.

Rosenhan skompletował grupę ochotników (wykonujących na co dzień różne zawody) i wysłał ich do kilkunastu amerykańskich klinik psychiatrycznych. Podczas pierwszej rozmowy z lekarzem twierdzili oni, że "słyszą głosy". W każdym przypadku stwierdzono u ochotników schizofrenię i poddano ich leczeniu, pomimo tego, że podczas "kuracji" zachowywali się oni całkowicie normalnie.

Po upublicznieniu wyników badań, w światowej psychiatrii zawrzało. Dyrekcje tych klinik psychiatrycznych, do której ochotnicy Rosenhana nie dotarli, oświadczyli, że w ich klinikach "taki numer" by nie przeszedł. Wówczas Rosenhan ogłosił drugi etap eksperymentu, który miał udowodnić, że każda klinika psychiatryczna zachowa się identycznie. Drugi etap eksperymentu polegał na tym, że... żadnych ochotników Rosenhan do klinik nie wysłał! Dyrekcje klinik (nie widząc o tym) "zdemaskowały" kilkuset agentów Rosenhana.

Eksperyment Rosenhana dowodzi, że oficjalna psychiatria nie jest żadną nauką, tylko czystą hochsztaplerką, zaś większość psychiatrów ma poważne problemy z własnym zdrowiem psychicznym!
 
Autor: wladek chicago
 
 
Zobacz też: 
 
- Blaski i cienie psychiatrii - PDF
- Opis eksperymentu Davida Rosenhana (Fragm książki Philipa Zimbardo Psychologia i Życie)

2 komentarze:

 1. Majstersztyk. Osobiście zgłosiłem się do psychiatry z magnetofonem w kieszeni. Powiedziałem, że mój znajomy założył kurtkę na plecy buty na nogi i wyszedł. Psychiatrka coś tam zapisywała. Po badaniu poprosiłem o jego kserokopię. Ponieważ charakter pisma był iście lekarski złożyłem podanie z prośbą o czytelne przepisanie. Jakież było moje zdumienie gdy w papierach widniał zapis – pacjent powiedział że jego znajomy złożył kurtkę na nogi buty na ręce i stjąć na nich wyszedł . Walcząc z obłudą w psychiatrii założyłem stronę pod nazwą pozwolzewyjasnie.pl
  POZDRAWIAM WSZYSTKICH IRENEUSZ BORYCKI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozdrawiam, również polecam wszystkim Twoją stronę.

   Usuń

Uwaga. Od lutego 2013 roku komentarze mogą ukazywać się ze znacznym opóźnieniem

Możesz użyć następujących atrybutów HTML:

Tekst pogrubiony: <b>twój tekst... </b>
Tekst pochylony: <i>twój tekst...</i>
Odnośnik (Link): <a href="adres strony">widoczna nazwa</a>
Adres e-mail: <a href="mailto:wstaw adres e-mail">nazwa</a>

Zaprzyjaźnione strony:

Wolne Media - Toplistaopsychiatrii.pl


Jeśli zgadzasz się z przesłaniem i tematyką tej strony, jesteś ofiarą psychiatrów, lub nie są Ci obce problemy ludzi borykających się z przymusem psychiatrycznym, dyskredytacją, nadużyciami, pomóż w promocji tej strony: skopiuj kod poniżej i wklej go na swoją stronę lub fora. Z góry serdeczne dziękuję.

anty-psychiatria.blogspot.com

http://anty-psychiatria.blogspot.com/

Skopiuj pasek mikro kodu (Html): <a href="http://anty-psychiatria.blogspot.com/" target="_blank"><img src="https://lh6.googleusercontent.com/-1eA28V8ltEM/TwW2Is3KwvI/AAAAAAAABS0/9IZD4Guzh9Q/s154/anty-psychiatria.blogspot.com.jpg" alt="anty-psychiatria.blogspot.com" /><p style="font-family:Times new roman; font-size:10px;">http://anty-psychiatria.blogspot.com/</p></a>

lub kod zwykły link: <a href="http://anty-psychiatria.blogspot.com/" target="_blank">http://anty-psychiatria.blogspot.com/</a>

KOD QR - ZESKANUJ STRONĘ I PRZEKAŻ DALEJ

Etykiety bloga:

ACTA (1) ADHD (17) adhd.info (1) afery (3) afery prawa (3) agresja (2) Akcja T4 (3) Alicja Grynia (1) Andrzej Marek Michorzewski (1) Andrzej Skulski (8) Anna Dymna - spotkajmy się (1) Anna Mierzwińska - Obara (2) Anna Mierzwińska Obara (2) antonin artaud (1) antydepresanty (9) antypsychiatria (34) antypsychotyki (2) antyutopia (1) APA (2) apatia (1) archiwum bloga (1) artykuły do słuchania (2) autyzm (1) badania psychiatryczne (3) badania sądowo psychiatryczne (5) badanie Kaczyńskiego (1) Barbara Gujska (4) berlin (1) bezdomni (1) bezprawie (2) bicie (1) biegli psychiatrzy (20) biegli psychologowie (4) biegli sądowi (15) biopsychiatria (3) blaski i cienie psychiatrii (2) bolg (1) Borys Pantelejew (1) Box (2) Breivik (4) Bruce Wiseman (1) błędy lekarskie (1) błędy nauki (1) celownik (1) cenzura (1) cenzura internetu (2) CEZNURA (1) chomikuj.pl (1) choroba psychiczna (1) choroby i zaburzenia na zamówienie (1) choroby psychiczne (3) Clint Eastwood (1) Czarownicy i psychiatrzy (1) czystki etniczne (1) czytaj online (1) darmowy download (1) David Rosenhan (4) DDA (1) deklaracja praw człowieka (1) depresja (12) dewiacja (1) diagnoiza psychiatryczna (5) diagnoza (18) diagnoza psychiatryczna (10) diagnoza uliczna (1) DMD (3) DMDD (1) do pobrania (2) dobra książka (5) dom dziecka (1) Dom wariatów (1) domy dziecka (1) domy opieki (1) download (3) dramat obyczajowy (1) dramat psychologiczny (1) DSM-4 (4) DSM-5 (6) DSM-IV (3) DSM-V (4) dysk internetowy (1) dyskredytacja (1) dyskryminacja (5) dystymia (1) dzieci (13) Dziennik Polski (2) dzień w którym wybiło szambo (1) E. Fuller Torrey (1) eioba (1) ekspertyzy sądowe (3) Eksperyment Rosenhana (13) eksperymenty (1) eksperymenty medyczne (1) eksperymenty medyczne. medycyna (1) elektrowstrząsy (8) epidemii chorób psychicznych (1) esej (1) etyka (4) etykieta (1) eugenika (2) eutanazja (2) facebook (2) fałszywe opinie (7) fałszywe opinie psychiatryczne (2) fałszywe zaświadczenia psychiatryczne (1) fikcyjne choroby (1) film (7) filozofia (2) firmy farmaceutyczne (2) fortel (1) Freud (1) Freudowska psychoanaliza (1) Gert Postel (2) godność (1) godność człowieka (1) google + (1) grafika (1) Grażyna Lachcik Pitucha (3) Grażyna Reguła (1) Grażyna Wlazło (1) gwałt (1) Górzyński (1) Hanna Różańska (1) Helsińska Fundacja Praw Człowieka (4) historia (5) historia szaleństwa (2) Hitler (4) homoseksualizm (1) http://anty-psychiatria.blogspot.com/ (1) IAAPA (11) IAAPA POLSKA (3) IAAPA Sekcja Polska (5) ICD-10 (1) ideologia (2) III RP (1) III rzesza (2) Ile warte jest słowo psychologa? (1) Innsbruck (1) Instytut Ekspertyz Sądowych (1) instytut Sierbskiego (3) ipn (1) Irren Offensive (1) Irren-Offensive (1) jak zamknąć zdrowego (1) jak łatwo zostać ubezwłasnowolnionym (5) Janusz Górzyński (1) Jarosław Kaczyński (4) Jarosław Stukan (5) Jovan Rasković (1) Julia Priwiedionna (1) józef zając (1) Karolina Kasprzak (1) kary (1) kastracja (1) Ken Kesey (1) KGB (1) klasyfikacja zaburzeń psychicznych (1) klinika (1) kocobrowo (1) kody na stronę (1) komando24 (1) kompetencje (2) koncerny farmaceutyczne (7) konsylium24 (1) korupcja (7) Krychnowice (3) Krystian Głuszko (3) Krystyna Górzyńska (2) Krystyna Kozłowska (2) Krzysztof Chudziński (2) krzysztof jurczyk (1) Krzysztof Woźniak (4) krzywdy ludzkie (1) książka (11) kuracja (2) Lawrence Stevens (1) leczenie (4) leczenie depresji (2) leczenie ludzi zdrowych (7) leczenie pod przymusem (9) leczenie psychiatryczne (9) lekarze (1) leki (1) leki antydepresyjne (4) leki psychotropowe (2) list do psychiatrów (1) List otwarty (3) lobotomia (2) Lot nad kukułczym gniazdem (1) Luc Burgin (1) ludobójstwo (1) lęki (1) manipulacja (6) manipulacja psychiatrów (3) Marcii Angell (1) Maria Nowak-Vogl (1) Marina Trutko (1) Martin Bryant (1) mataczenia biegłych (2) materializm (1) Mateusz Rolik (2) medycyna (4) medykalizacja (13) melancholia (1) Michael Foucault (1) Michel Foucault (3) mistyfikacja (1) mit choroby psychicznej (1) mit depresji (1) molestowanie dzieci (1) moralność (2) morderstwa (2) morderstwo (1) mp3 (2) na wariata (1) nadmierna konsumpcja leków (2) nadmierne zażywanie leków (2) nadpobudliwość (2) nadużycia (21) nadużycia psychiatryczne (14) nadużywanie psychotropów (1) Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego (2) natura manipulacji (1) nauczyciele (1) nauka (4) nazizm (3) neuroleptyki (4) neuroleptyki atypowe (2) newsweek (1) NFZ (1) Niegrzeczni do psychiatryka (1) niekompetencja (2) Niemcy (8) niepełnosprawni (2) niepoczytalność (8) nierzetelność (2) nierzetelność psychiatryczna (5) Nietzsche (1) niewolnictwo (1) NIK (1) Nina Hagen (1) NKWD (1) Nowa Debata (1) nowe jednostki chorobowe (1) nowy ekran (4) obrona przed manipulacją (1) obserwacja psychiatryczna (7) Obywatelski Komitet Praw Człowieka (1) oddział psychiatryczny dzienny (2) odpowiedzialność karna (1) Ofensywa Szalonych (1) ofiary psychiatry (1) ofiary psychiatrów (4) Ogród Luizy (1) ogłoszenie (2) omvares (1) ONZ (5) opinia psychologiczna (3) opinie (1) opinie psychologiczne (3) opsychiatrii (3) organ kontroli społecznej (1) orzeczenia o niepełnosprawności (1) oszukana (1) oszukiwanie (1) oszustwa (1) oszustwo (3) paragraf 22 (1) paranoidalne zaburzenia osobowości (1) patokracja (1) patologia (7) patverfu (4) PatVerfü (3) Paweł Stanisław Tomaszewski (1) państwo terapeutyczne (1) państwo w państwie (1) pedagodzy (1) petycja psychiatrów (3) Philip Zimbardo (1) Piotr Jaroszyński (1) PIS (1) piętnaście lat zmarnowanych przez psychiatrów (1) placebo (1) pobicie w psychiatryku (2) poczucie winy (1) poczytalność (1) podstęp (1) pogotowie (3) policja (1) polityka (3) Polska (1) polska 2012 (1) Polski magazyn radiowy (1) polskie psychuszki (4) pomówienie (1) pomówienie o chorobę psychiczną (3) ponerologia (1) poradnie psychologiczno-pedagogiczne (1) poszkodowani (2) posłuchaj (1) pracownik socjalny (1) prawa człowieka (10) Prawa Osób Żyjących z Niepełnosprawnością (2) prawa rodzicielskie (3) Prawo (7) prawo karne (2) problemy psychiatrii (1) produkcja chorób umysłowych (2) program spraw precedensowych (2) prokuratura (2) Prozac (3) przekręty psychiatrów (1) przekłady obcojęzyczne (1) przemoc (3) przemoc psychiatryczna (2) przemoc w psychiatryku (3) przemoc wobec pacjentów (3) przemysł farmaceutyczny (1) przemysł lekowy (2) przestępcy (2) przymus psychiatryczny (21) przymusowe badania psychiatryczne (16) przymusowe leczenie (9) przymusowe szczepienia (1) przysięga Hipokratesa (2) przyszywane zaburzenia (3) pseudo leczenie (1) pseudoleczenie (3) pseudonauka (7) psychaitrzy (1) psychiatra (2) psychiatria (34) psychiatria DSM-5 (1) Psychiatria Genetyczna (1) psychiatria nienawiści (1) psychiatria polska (1) psychiatria represyjna (4) psychiatria sądowa (2) psychiatria środowiskowa (1) psychiatryczne obozy koncentracyjne (1) psychiatryk (7) psychiatryk za karę (2) psychiatryzacja kultury (2) psychiatryzacja przestępstw (3) psychiatrzy (75) psychiatrzy - łowcy skór (4) psychiatrzy S.M (1) psychiatrzy łowcy skór (3) psychobiznes (1) psycholog (1) psychologia (6) psychologowie (19) psychopaci (1) psychopatologia (1) psychoterapia (6) psychoterapia.psychologowie (1) psychuszka (11) psychuszka w demokracji (1) psychuszki (14) Psychuszki w PRL-u (1) pułapki (1) pułapki psychiatrii (2) Radom (2) Radovan Karadzić (1) raport mniejszości (1) raport Nowaka (1) ratyfikacja Konwencji (2) rebeliantka (3) refundacja leków (1) Renata Ramos (8) Rene Talbot (6) reportaż (1) reportaż TVP (1) reżim (1) Ritalin (2) Robert Whitaker (2) Rochelle Macredie (1) rodzice (1) Rodzinne Ośrodki Diagnostyczno-Konsultacyjne (1) Rybnik (1) rygor (1) Rzecznik praw obywatelskich (1) Rzecznik Praw Pacjenta (3) Rzeszów (2) rzetelność diagnoz psychiatrycznych (9) równość wobec prawa (2) Salon 24 (1) salon24 (1) samobójstwo (5) sanepid (1) sb (1) schizofrenia (3) schizofrenia bezobjawowa (1) Schizofrenia pełzająca (1) schizofrenik (1) Shane Ellison (1) skutki (1) skutki uboczne (2) skutki uboczne neuroleptyków (5) smutek (1) specjalne upoważnienie pacjenta (3) Spektrum (1) Spot (2) sprawa dla reportera (1) stany lękowe (1) Starogard Gdański (3) Sterylizacja w zakładzie psychiatrycznym (1) stop manipulacji (3) stop przemocy psychiatrycznej (1) stowarzyszenie przeciwko przemocy psychiatrycznej (2) Strasburg (2) strassen diagnose (4) studia (1) stwardnienie rozsiane (1) stygmatyzacja (4) stygmatyzacja psychiatryczna (4) superwizjer (1) sylwester 2012 (1) Syndrom ryzyka psychozy (1) syndromy (1) Szaleństwo i władza (2) szczepienia (1) szczepionki (1) szkodliwość psychiatrii (2) szkoły specjalne (1) Szpital przemienienia (1) szpital psychiatryczny (26) szpital psychiatryczny w Krychnowicach (4) szpitale psychiatryczne (5) sztuczny wzrost zaburzeń psychicznych (4) sąd (10) sąd najwyższy (2) sądy (7) służba zdrowia (1) tabletki szczęścia (1) Tadeusz Chołda (3) tardive dyskinesia (1) teatr telewizji (1) terapia przychiatryczna (1) terapia psychiatryczna (1) Teresa Gens (1) test Rorschacha (1) Theodor Morell (1) Thomas Sasz (1) Thomas Szasz (8) Tok - FM (2) toksyczna psychiatria (6) toksyczna psychologia (5) Toksyczna psychologia i psychiatria (1) Tomasz Witkowski (8) tortury (6) totalitaryzm (1) traktat moralny (1) tresura poznawczo-behawioralna (1) tryb nagły (15) Trybunał (1) Trybunał Foucualt (1) Trybunał Imeinia M.Foucault (1) tvn (2) tvn24 (1) TVP (1) TVP2 (1) ubezwłasnowolnienie (16) uboczne (1) umieszczenie w zakładzie psychiatrycznym (1) urzędnicy (1) ustawa o ochronie zdrowia psychicznego (23) ustawy specjalne (2) utopia (2) uwięzienie (2) uwięzienie bez wyroku sądowego (1) Werdykt (3) wiadomości 24 (2) wiersze (1) więzienia (2) więzienie (3) wolne media (2) wolność (2) Wolność dla internetu (1) wolny czyn (1) wolny wybór (1) wpływ (1) wrzuta (1) wstrząs insulinowy (2) wykop (2) wymiar sprawiedliwości (1) wywiad (1) wyłudzenia (1) wzrost zachorowań psychicznych (1) władza (2) youtube (20) zabezpieczenie się przed psychiatrami (1) zaburzenia depresyjne (2) zaburzenia zachowania (2) zakazana psychologia (3) zakład psychiatryczny (7) zakład zamknięty (1) zapomniani geniusze (1) zawężenie zakresu normalności (1) zdjęcia (1) zdrowy w chorym otoczeniu (2) Zgoda pacjenta (1) zgon (1) zgłoś nadużycie w psychiatrii (1) zmyślone choroby (1) znęcanie (1) znęcanie psychiczne (7) zsrr (1) ZSRS (1) związek małżeński (1) Związek Sowiecki (1) zyski (1) złe zachowanie (1) łamanie praw człowieka (9) łapówka (1) Łarisa Arap (1) Łobaczewski (1) łowcy skór (1) ściągnij (3) śmierć (1) żałoba (2) żółte papiery (1)